Tijd in beweging  4 uren 50 minuten

Tijd  6 uren 47 minuten

Coördinaten 3244

Geüpload 15 november 2020

Uitgevoerd november 2020

-
-
930 m
464 m
0
4,5
9,0
18,02 km

92 maal bekeken, 6 maal gedownload

in de buurt Lütfiye, Yalova (Türkiye)

Karlık Yaylasından sonra dipsiz göle inmeye çalıştık. Eğim çok fazlaydı geri dönüp rüzgar güllerinden iniş yaptık.

NOT: AŞAĞIDAKİ PARKURU TERCİH ETMENİZİ ÖNERİRİM.
https://tr.wikiloc.com/gezi-yuruyus-rotalari/delmece-yaylasi-dipsiz-gol-cifte-selaleler-60587435

Bekijk meer external

Foto

Delmece Yaylası

DELMECE YAYLASI : Yalova'nın en çok tanınan yaylaları, Kocadere ve Teşvikiye beldelerinin güneyinde yer alan Erikli ve Delmece yaylalarıdır. Delmece Yaylası Çınarcık İlçesi'ne bağlı Teşvikiye Beldesinden çıkılan ve sahilden 17 km içeride, tamamı asfalt yol olan ve çok geniş düzlük bir alanı kaplayan, eşsiz doğal güzelliklere sahiptir.
Foto

Fotoğraf

Foto

Köprü

Foto

Giriş

Foto

Sis ve Rüzgar Gülü

Foto

Fotoğraf

Foto

Rüzgar Gülü Yolu

Foto

Fotoğraf

Foto

Fotoğraf

Foto

Karlık Gölcüğü

Foto

Mantar

Foto

Çok dik iniş

Foto

Buraya girmeyin. Dikkat

Foto

Fotoğraf

Foto

Güzel Patika

Foto

Fotoğraf

Foto

Fotoğraf

SONBAHAR
Foto

Fotoğraf

Meer

DİPSİZ GÖL

DİPSİZ GÖL :Teşvikiye Beldesi'nde bulunan bir krater göl olan ve büyük-küçük dipsiz göl olarak tanımlanan büyük Dipsiz Göl'ün derinliği hala bilinemiyor. Teşvikiye Beldesi'ne yaklaşık 10 kilometre mesafede bulunan Dipsiz Göl, Yalova Orman İşletme Müdürlüğü, Çınarcık Orman İşletme Şefliği sınırlarında yer alan Erikli Yaylası'nda yer alıyor. Kent Ormanı'ndan 2,5 km. mesafede 530 metre rakımda bulunan Dipsiz Göl, çevresinde bulunan zengin orman florası ve yaban hayatı yönünden Yedi Göller Bölgesi'ndeki güzellikleri aratmayacak nitelikte. Küçük Dipsiz Göl, Yalova Orman İşletme Müdürlüğü, Çınarcık Orman İşletme Şefliği sınırlarında yer alan Çınarcık'ın, Teşvikiye Beldesi, Erikli Yaylası'nda yer alıyor. Kent ormanından 4 Km mesafede 570 metre rakımda olan küçük dipsiz göl çevrelerinde bulunan zengin orman florası ve yaban hayatı yönünden yedi göller bölgesindeki güzellikleri aratmayacak niteliktedir.
Foto

Dere

Foto

Kampa uygun

Foto

Ağaç

Foto

Köprü

Waterval

Alt Şelale

KÜÇÜK ŞELALE.
Waterval

Çifte Şelaleler

ERİKLİ ÇİFTE ŞELALE : Yalova Kent Ormanı içerisinde bulunan Çifte Şelale Erikli Yaylasında bulunan pek çok şelaleden en ünlü olanı. Erikli Yaylası'na giriş yapılan Teşvikiye Köyü yoluna ters yönde ilerlediğinizde yaklaşık 1 kilometre sonra Yalova Kent Ormanı'na, oradan okları takip ederek tekrar 1 kilometre ilerlediğinizde ise Çifte Şelale ile karşılaşıyorsunuz. Her mevsim aksa da bu şelalenin en güzel zamanları şüphesiz bahar ayları. Bu şelale Erikli Yaylasında akan dereden bağımsız. Eğer Erikli Şelalelerini görmek istiyorsanız yaylanın ortasında akan dereyi takip edebilirsiniz.

Opmerkingen