Tijd in beweging  2 uren 56 minuten

Tijd  4 uren 42 minuten

Coördinaten 2073

Geüpload 10 oktober 2020

Uitgevoerd oktober 2020

 • Score

   
 • Informatie

   
 • Gemakkelijk te volgen

   
 • Omgeving

   
-
-
36 m
-1 m
0
3,0
6,0
12,09 km

447 maal bekeken, 17 maal gedownload

in de buurt İğneada, Kırklareli (Türkiye)

Longoz (subasar) tipi ormanlık alanı; çoğunlukla yağış miktarının yüksek olduğu ilkbahar-kış mevsiminde tabanı sularla kaplanan ormanlık alandır. Kırklareli İli Demirköy İlçesine bağlı İğneada Beldesinde bulunan Longoz Ormanları Milli Parkı, Bulgaristan sınırına yakın Karadeniz sahil şeridinde yer almakta ve 3155 hektarlık alanı kapsamaktadır. Alan, Bakanlar Kurulu kararı neticesinde 13.11.2007 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak ülkemizin 39. Milli Parkı olarak tescil edilmiştir. Milli Parkın yer aldığı İğneada beldesi, Demirköy ilçesine 27 km, Kırklareli il merkezine 97 km, İstanbul'a ise 237 km uzaklıkta yer almaktadır.

Milli Park sahası iki parçadan oluşmakta, bu iki parça arasında İğneada belde merkezi yer almaktadır. Milli Parkın güney bölümü Saka Gölü, Deniz Gölü, Hamam Gölü, Pedina Gölü, Mert Gölü ile bu göllerin etrafındaki sazlık alanlar, longoz ormanları ve yaprak döken ormanlar; Milli Parkın kuzey bölümü ise, Erikli Gölü ve çevresindeki sazlık alanlar ile bu bölgeyi çevreleyen longoz ormanlarından oluşmaktadır.
Camping

Kamp Yeri

Foto

Fotoğraf

Informatiepunt

Tabela

Foto

Fotoğraf

Foto

Yola çıkıyoruz

Foto

Kule

Longoz (subasar) tipi ormanlık alanı; çoğunlukla yağış miktarının yüksek olduğu ilkbahar-kış mevsiminde tabanı sularla kaplanan ormanlık alandır. Kırklareli İli Demirköy İlçesine bağlı İğneada Beldesinde bulunan Longoz Ormanları Milli Parkı, Bulgaristan sınırına yakın Karadeniz sahil şeridinde yer almakta ve 3155 hektarlık alanı kapsamaktadır. Alan, Bakanlar Kurulu kararı neticesinde 13.11.2007 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak ülkemizin 39. Milli Parkı olarak tescil edilmiştir. Milli Parkın yer aldığı İğneada beldesi, Demirköy ilçesine 27 km, Kırklareli il merkezine 97 km, İstanbul'a ise 237 km uzaklıkta yer almaktadır. Milli Park sahası iki parçadan oluşmakta, bu iki parça arasında İğneada belde merkezi yer almaktadır. Milli Parkın güney bölümü Saka Gölü, Deniz Gölü, Hamam Gölü, Pedina Gölü, Mert Gölü ile bu göllerin etrafındaki sazlık alanlar, longoz ormanları ve yaprak döken ormanlar; Milli Parkın kuzey bölümü ise, Erikli Gölü ve çevresindeki sazlık alanlar ile bu bölgeyi çevreleyen longoz ormanlarından oluşmaktadır.
Foto

Fotoğraf

Foto

Fotoğraf

Foto

Fotoğraf

Foto

Fotoğraf

Foto

Fotoğraf

7 opmerkingen

 • Foto van mel6677

  mel6677 27-okt-2020

  Ik heb deze route gevolgd  Bekijk in detail

  Hem longoz ormanları hem deniz hemde Mert Gölünü içine alan çok güzel bir parkur.

 • Foto van KAMPTREK

  KAMPTREK 1-nov-2020

  Ik heb deze route gevolgd  Bekijk in detail

  Orta zorlukta çok güzel bir parkur. İçinde orman - göl - deniz olan ender parkurlardan.

 • Foto van gezeninsan969

  gezeninsan969 2-nov-2020

  Ik heb deze route gevolgd  Bekijk in detail

  Milli Parkın güney bölümü Saka Gölü, Deniz Gölü, Hamam Gölü, Pedina Gölü, Mert Gölü ile bu göllerin etrafındaki sazlık alanlar, longoz ormanları ve yaprak döken ormanlar; Milli Parkın kuzey bölümü ise, Erikli Gölü ve çevresindeki sazlık alanlar ile bu bölgeyi çevreleyen longoz ormanlarından oluşmaktadır.

 • Foto van kampgezgin

  kampgezgin 2-nov-2020

  Ik heb deze route gevolgd  Bekijk in detail

  Tüm gölleri ve önemli yerleri gördük. Ayağınıza sağlık Erol hocam çok güzel bir rota yapmışsınız. Sayenizde bir çok rota öğreniyoruz. Teşekkürler.

 • alper tosya 8-dec-2020

  Ik heb deze route gevolgd  geverifieerd  Bekijk in detail

  Gecıs yerı sudan kapandıgı ıcın cıddı sıkıntı yasadım

 • Foto van erolgeygel

  erolgeygel 8-dec-2020

  Biz parkuru yaparken hiç su yoktu

 • alper tosya 8-dec-2020

  Sanırım sonra olmuş bıraz kanalızasyon kokan suya gırdık:))