Download

Afstand

7,37 km

Positief hoogteverschil

269 m

Moeilijkheidsgraad

Middelmatig

Negatief hoogteverschil

733 m

Max hoogteverschil

985 m

Trailrank

49 4

Min hoogteverschil

371 m

Tijd

5 uren 35 minuten

Coördinaten

680

Geüpload

31 augustus 2017

Uitgevoerd

augustus 2017
 • Score

   
 • Informatie

   
 • Gemakkelijk te volgen

   
 • Omgeving

   
Wees de eerste die klapt
2 opmerkingen
 
Delen
-
-
985 m
371 m
7,37 km

3412 maal bekeken, 45 maal gedownload

in de buurt Shalë, Vlorë (Albania)

Shtegu PK Llogara- Gropat e Piritirit
Nëse doni të ndjeni se si natyra do të ishte nëse nuk do të kishte njerëz në Tokë atëherë mos e humbisni këtë shteg 🦌🦎🐍🐾🐿️🌲🌳🍂. Shtegu zgjat 5 orë në ecje normale dhe me ndalesa. Për personat të cilët lodhen shpejtë rekomandohet që kthimi nga destinacioni final të bëhet po nga e njëjta rrugë në vënd që të vazhdojnë ecjen drejt fshatit të Dukatit.
------------------------
If you would like to experience how nature would look like if there were no people on Earth, don't miss this trail 🦌🦎🐍🐾🐿️🌲🌳🍂. The trail takes five hours and the difficulty is moderate. For the ones who get tired very easily it is recommended to go back using the same road that they started the trail from, instead of continuing the trail toward Dukati village.
Kruispunt

Kryqezim- Maja e Thanasit majtas

Kruispunt

Djathtas: Sterra e Kujunxhiut

Djathtas sterra e kujunxhiut
Kruispunt

Drejt: qafa e thelle/ Djatthtas: Gropat e pirit

Kryqezim drejt qafa e thelle djatthtas gropat e pirit
Waypoint

Gjurme kafshe: Jashteqitje ujku

Jashteqitje ujku
Fontein

Perrua

Perrua
Waypoint

Sterre

Sterre
Uitkijkpunt

Panorame-Shata

Panorame-Shata
Waypoint

Kamping or piknik places

Perfect for camping or picnic
Waypoint

Gropat e Pirit

Gropat e Pirit

2 opmerkingen